Pánská móda

PÁNOVÉ

 • Půjčujeme i prodáváme obleky ve všech velikostech (půjčovné od 1.500 Kč, prodej od 4.900 Kč).
 • Smokingy půjčujeme ve vel.50-56 (půjčovné 1.990 Kč, prodej 8.700 Kč)
 • Zkrácení délky rukávů či nohavic je samozřejmostí.
 • Pomůžeme vám s výběrem košile, kravaty/ regaty / motýlka a manžetových knoflíčků.
 • Veškeré doplňky (regatu, kravatu, motýlka atd.) si u nás můžete zapůjčit.
 • Košile, pásky a společenskou obuv pouze prodáváme.
 • Pokud máte na pozvánce dress code Black Tie, půjčíme/prodáme vám smoking, frakový pás i motýlka. Nabídneme vám frakovou košili a správnou společenskou obuv ke smokingu. Máme pro vás připraveno vše na jednom místě. 
 • Na zapůjčení druhého a každého dalšího obleku/smokingu poskytujeme slevu 10%.

MLÁDENCI

 • Pro mládence máme ve velikostech 80–134 komplety : kalhoty–vesta–košile (bavlněné provedení vhodné do letních dnů) – půjčovné 500 Kč.
 • Pro náročné máme profi oblek ve vel.98-140: kalhoty–vesta-sako– (půjčovné 800-1.000 Kč dle velikosti). Je možné zapůjčit pouze kalhoty a vestu za 800 Kč.
 • Dále nabízíme obleky JUNIOR ve vel.152-170 (půjčovné 1000 - 1.500 Kč).
 • Doporučujeme sladit motýlka/regatu/kravatu u ženicha a mládence.

___________________________________________________________________________________________________

 

Pánský oblek

Při výběru obleku věnujte pozornost kvalitě materiálu. Obleky ze syntetických vláken (polyester) se snadněji udržují, jsou levnější, ale v horkém létě je v nich horko a takový materiál nedýchá, tudíž se budete více potit.

Doporučujeme Vám obleky z přírodních materiálů – vlny, případně s příměsí lycry či hedvábí. V takovém obleku Vám bude příjemně, neboť je lehký a vzdušný.

Barva obleku by měla ladit se svatebními šaty nevěsty. Každá barva má svůj teplý i studený odstín a měli bychom kombinovat teplé odstíny s teplými a studené se studenými. K bílým svatebním šatům bude dobře vypadat oblek černý, antracitový, tmavě modrý, stříbrný, šedý, bílý či světle popelavý. Ke svatebním šatům v barvách slonová kost/krémová/béžová/zlatá bude ladit oblek temně hnědý, čokoládový, kávový, zlatavý, krémový či teplé odstíny šedé a modré.

Spodní knoflík u saka necháváme rozepnutý. Sako si můžete rozepnout zcela, pokud sedíte. U vesty můžete ponechat poslední knoflík rozepnutý, protože vestu při usednutí nerozepínáme.

Jaká je správná délka nohavic? U úzkých nohavic do poloviny boty, široké nohavice končí vzadu v úrovni podpatku. K obleku noste vždy jen šněrovací boty, do společnosti s uzavřeným šněrováním (jazyk je zespodu všit pod svršek). Ponožky musí ladit s botami, měly by být spíše tmavší a co nejvyšší, aby při sezení „noha přes nohu“ nebyla odhalena kůže na lýtku.

Sako i kalhoty jsou v téže barvě. Sako může mít jeden středový rozparek či dva rozparky. Kapsy mohou být lištové (slavnostní) či patkové (i na běžné nošení). Kožený pásek vždy ladí s barvou obuvi. Pro oblek můžete zvolit klasický střih (Comfort fit), či vyštíhlený střih (Slim fit). Klopy mohou být hladké, se štepováním či lemované saténovým proužkem.

Košile

Košili vybírejte v barvě svatebních šatů. Na svatbu upřednostňujeme slavnostní košili s krytou légou, manžetami a manžetovými knoflíčky. Můžete volit košili s klasickým límcem (úzký) či košili s široce rozevřeným límečkem (italský). Ke klasické košili volíme nejčastěji kravatu, široký límeček lépe vyplní regata (kravata s objemnějším slavnostním uzlem). K obleku noste vždy jen košili s dlouhým rukávem. Z rukávu saka by Vám měl vyčnívat nejméně 1-2cm manžety košile. Společenská košile je bílá, krémová, či bleděmodrá. Barevné košile jsou na denní nošení.

Manžetové knoflíčky by měly být stejné barvy jako snubní prstýnky, hodinky, spona na opasku.

K obleku můžeme použít kravatu, motýlka, regatu (šitá kravata se širším uzlem), plastrón (nařasený šátek) nebo askot ( hladká vázanka přeložená na široko).

Regata
Plastrón
Askot

Slavnostní oblečení muže:

Černý oblek (formal dress/ black suit)

Pokud hostitel na pozvánce předepíše formal dress/ black suit, vezměte si jedině černý či tmavomodrý oblek. Neměl by mít viditelný vzorek. Košili volte s manžetami a nesmějí chybět manžetové knoflíčky. Partnerky mohou mít dlouhé či krátké šaty – dle charakteru akce.

Smoking (black tie/ dinner jacket/ cravate noir)

Sako má u smokingu vždy klopy potažené lesklým saténem či hedvábím, tzv.zrcadla. Klopy mohou být klasické nebo šálové. Sako může být jednořadé či dvouřadé. Kalhoty mohou mít lesklý lampas. Smoking doplňte klasickou nebo frakovou košilí, vždy s krytou légou nebo s ozdobnými knoflíky. Nezbytný je černý motýlek a černý frakový pás. Pás noste sklady nahoru. Doplňte černými lakovkami a černými ponožkami. Partnerky by se měly obléknout do dlouhých šatů.

Frak (white tie/ tailcoat/ cravate blanche)

Frak je neslavnostnější večerní oděv pro muže. Dlouhé černé sako s rozstřiženými šosy a odstřiženými přednicemi noste vždy rozepnuté. Sedejte si jen na kraj židle, protože na šosy si nesmíte sednout. Ke kompletu patří bílá vesta, bílá fraková košile a bílý motýlek. Černé úzké kalhoty zdobí po stranách dvojité hedvábné lampasy. K fraku noste šněrovací lakované boty, černé ponožky, bílé rukavice a černý cylindr. Frak se nosí pouze večer, výjimkou jsou audience u hlavy státu a svatby. Na svatbu byste měli bílou vestu zaměnit za černou. Jestliže má frak ženich, měli by ho mít i ostatní pánové ve svatebním průvodu. Dnes se frak uplatní zejména na plese v Opeře. Partnerky vždy nosí dlouhé šaty- tzv.velkou večerní.

Žaket (cutaway)

Skládá se z dlouhého černého nebo šedého saka se zakulacenými šosy, stříbrné vesty, regaty (slavnostní kravata) a proužkových kalhot. Žaket doplňujeme klasickou bílou košilí s límcem, můžeme přidat šedé jelenicové rukavice a šedý cylindr. K žaketu noste oxfordky-kožené boty s uzavřeným šněrováním. Je vhodný k bohatým svatebním róbám.

Žaket Smoking Frak